EĞİTİM ÇALIŞMALARIMIZ

Samsun İlkadım İlköğretim Okulu
 
Samsun ‘’Çocuklarımızın Sağlıklı ve Mutlu Gülüşleri için Elele’’
projesi kampanyası ana sınıfları veli bilgilendirme ve eğitim toplantısı   
 
22.12.2010 ÇARŞAMBA Saat 10:00
 

İlkadım İlköğretim Okulu 01

Samsun İlkadım İlçesi İlkadım İlköğretim Okulu konferans salonunda Okul Müdürü Sayın Kemal İnce ve ana sınıfı öğretmenlerinden Sayın Nesrin Tokaç’ın ve Sayın Gülderen Birol’un çalışma ve düzenlemeleri ile, Ağız ve Diş Sağlığı Şube Müdürü Dişhekimi A. Akif ÖTER'in anlatımı ve sunumu eşliğinde Samsun ‘’Çocuklarımızın Sağlıklı ve Mutlu Gülüşleri için Elele’’ projesi kampanyası çerçevesinde, ana sınıfları veli bilgilendirme ve eğitim toplantısı düzenlenmiştir.
Bu toplantıya okul müdürü ve ana sınıfı öğretmenleri yanında İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Abdullah Yangöz, Okul Aile Birliği Başkanı Sayın Bülent Demircioğlu, salon düzenlenmesinde yardımcı olan Kütüphane görevlisi Sayın Ahmet Mollaoğlu ile ana sınıflarında çocukları olan anne ve babaların büyük bir kısmı katılmışlardır.

İlkadım İlköğretim Okulu 02

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Ağız ve Diş Sağlığı Şube Müdürü Dişhekimi A. Akif ÖTER tarafından, bu toplantıya katılan ana sınıfına devam eden yavrularımızın saygıdeğer anne ve babalarına bu proje çerçevesinde, çocuklarımızın ağız ve diş yapıları, süt ve daimi dişlerin çıkma düzeni (yani indifaları), ilk çıkan daimi 6 yaş dişinin önemi ve yerleşme şekli, diş fırçalama şekilleri, diş çürümeleri, tedavileri, kayıpları durumunda ağız yapı değişiklik olasılıkları ile ortodontik tedavi ile kazanımları ve benzeri konular hakkında, slayt ve filmler eşliğinde, bilgiler sunulmuştur.

İlkadım İlköğretim Okulu 03

Tedavi edici bilgiler yanında verilen koruyucu dişhekimliği ile birlikte çocuklarımızın ve ebeveynlerin beslenme özellikleri, şekilleri, gıda çeşitlilikleri ve özellikleri hakkında bilgiler de paylaşılmıştır.
Anlatılanların daha iyi ve açık olarak anlaşılmasında yararı olacağı düşünülen eğitici filmler gösterilmiştir.

İlkadım İlköğretim Okulu 04

Anlatım sonunda soru – cevap ile akıllara takılan ya da merak edilen konularda sohbet şeklinde anlatımlarda bulunulmuştur.
Toplantı sonunda kısa biz zaman diliminde idarecilerin misafirperverliğinde durum değerlendirmesi yapılmış, bu ve benzeri eğitici bilgi paylaşım çalışmaların devamı konusunda fikir birliğine varılmıştır.
İlkadım İlköğretim Okulu Müdürü Sayın Kemal İnce ve ana sınıfı öğretmenlerinden Sayın Nesrin Tokaç’a gayret ve yardımlarından dolayı teşekkür ederiz.
Tüm ebeveynlere ve yavrularımıza Sağlıklı Ağız ve Dişlerle bir ömür diliyoruz.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !